×
 x 

Prázdny košík

Capraderm® atopicol GC 15ml

Capraderm® atopicol GC 15ml Sérum pre zdravý vzhľad pokožky s atopickým ekzémom
77,00 €
Popis

Ľahká emulzia, ktorá účinne hydratuje a urýchľuje obnovu pokožky. Vďaka vysokému obsahu natívneho kozieho kolostra a ďalších aktívnych látok, pomáha pleti rýchlejšie regenerovať, upravuje kožný mikrobióm, upokojuje prejavy podráždenia, podporuje ochrannú kožnú bariéru a upravuje rovnováhu hydratácie pleti. Odporúčame celoplošné alebo lokálne použitie dvakrát denne. 

Jedinečný a prvý kozmetický prípravok na svete s vysokým obsahom biologického prírodného rastového faktoru a antimikrobiálneho proteínu laktoferínu. Prírodný komplex s obsahom prebiotík pre úpravu kožného mikrobiómu. Obsahuje natívne kozie kolostrum. Ľahká konzistencia, rýchle vstrebateľná emulzia, jemná parfumácia bez alergénov, vysoký podiel aktívnych látok a látok prírodného pôvodu, alternatívna a prírodná konzervácia.

 Atopický ekzém, Atopická dermatitída

 Atopický ekzém (atopická dermatitída) je chronická zápalová a imunitným systémom sprostredkovaná choroba kože, ktorá postihuje predovšetkým dojčatá, deti a mladistvých. Sklon k tomuto ochoreniu sa dedí z generácie na generáciu spolu so sklonom k prieduškovej astme, alergickej nádche a niektorým ďalším alergickým reakciám (pojem atopia). Na jeho vzniku sa podieľa mnoho vnútorných a vonkajších vplyvov.

Etiopatogeneticky determinované zmeny v stratum corneum môžu mať za následok dysbiózu mikrobiómu, ktorá mení množstvo a rozmanitosť komenzálnych druhov, ktoré narúšajú funkciu bariéry kože a spúšťajú atopickú dermatitídu.

 

Atopický ekzém patrí medzi najčastejšie kožné choroby s výskytom u takmer 20 % školopovinných detí. Pokiaľ je atopický ekzém prítomný u oboch rodičov, je pravdepodobnosť vzniku ekzému u dieťaťa 81 %, pokiaľ má ekzém jeden z rodičov, tak potom 56 %.

 

Základná charakteristika kože pacienta s atopickým ekzémom je nadmerná suchosť spôsobená nedostatočnou a nesprávnou funkciou mazových žliaz, nedostatočnou činnosťou potných žliaz a zníženou schopnosťou viazať v koži vodu. Hovoríme celkovo o porušenej bariérovej funkcii kože. Zvýšená suchosť vedie k svrbeniu, následne škriabaniu a rozvoju typických príznakov. S porušenou bariérovou funkciou potom súvisí i zvýšená náchylnosť hlavne k vírusovým, bakteriálnym či hubovitým infekciám kože. Dlhodobé používanie antibiotík a kortikosteroidov nie je žiaduce.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.

TOP

Find Us On Facebook

Chcete sa dozvedieť oveľa viac o našich produktoch.

Nasleduj nás

Facebook